Tak už se to blíží…..

Tak už se to zase blíží….

Uteklo to rychle a 9. ročník MTB maratonu KARPATSKÝ PEDÁL  je už zase tady a přináší opět řadu novinek.

Část trati vede územím Slovenské republiky, každý nechť si zváží vhodnost individuálního úrazového připojištění. 

 

Trasa

Devět let jsme se snažili dostat Vás závodníky na nejvyšší vrchol Bílých Karpat- Velku Javorinu. Letos se nám to konečně povedlo. Dlouhá trasa se natáhne o 10km a nějakých 300 výškových metrů, ale odměnou bude (při troše štěstí s dobrým počasím) krásné výhledy na naše krásné Karpaty, nějaký ten sjezdík a pocit, že jste „to‘‘ dali. A Vy to dáte!  Toto 10-ti kilometrové prodloužení nebude předem vyznačeno v mapě závodu na stránkách, ale bude perfektně označeno, tak jako celý závod  v den „D‘‘, tedy 9. 7. 2016. Jedná se o úsek nejvyššího pásma ochrany přírody, a proto není žádoucí, aby se cyklisté v této lokalitě zdržovali jindy, než v den závodu. Od toho, co po nás zůstane, se taky bude odvíjet povolení na další roky. Proto Vás už teď prosím o to, abyste každý obal od tyčinky či gelu, slupky od banánu atd. přivezli na nejbližší občerstvovačku, nebo do cíle.

 

Parkování

Řešíme pro Vás lepší parkování. Zatím je to ve vývinu, ale snad se nám podaří zajistit dostatečné kapacity co nejblíže startu a cíle.

 

Kategorie

Přidali jsme nějaké kategorie pro ty, kteří chtějí jet na bednu a měli motivaci i na krátké trase.

Náš závod je zařazen nejen do seriálu MAXBIKE MTB KARPATY TOUR (viz.http://www.karpatymtbtour.eu/cz/), kdy u nás proběhne vyhlášení vítězů této série, ale taky do Evropského poháru neslyšících, takže očekáváme větší zahraniční účast těchto borců.

 

Program

Co vás přes den čeká? Tak jako už je zvykem- pohodová atmosféra,  skvělý mok v podobě Velického piva, dobré jídlo po celý den, ale i v nočních hodinách. Prostor v rámci doprovodného programu dostanou jak děvčata mažoretky, tak borci kteří ovládají trial bike. Jejich vystoupení bude velkým zpestřením.

Ke KARPATSKÉMU PEDÁLU neodmyslitelně patří spousta dětí a pro ty děláme velmi oblíbený Dětský závod. Loni se ho zúčastnilo přes 140 dětí, tak uvidíme letos. Pro větší dětské závodníky jsme připravili 2-km trať a tato omladina (děti 7-9 let) už to nebude mít zadarmo….(bude je to stát nějaké ty síly…)

Po vyhlášení výsledků a tombole nekončíme!!! Odpoledne a večer je pro Vás nachystán hudební program v  podobě bigbítové kapely COMEBACK rock band (https://cs-cz.facebook.com/comeback.rockband ), která se vystřídá s neopakovatelnou muzikou Anciášů.

Tak nám neutečte, zůstaňte s námi- Maniaky až do pozdních hodin. Můžeme si poklábosit o tom, co bychom měli udělat líp na další už jubilejní 10-tý ročník Karpatského pedálu.

 

Ubytování

Možnost stanování v prostoru hřiště TJ Javorník, záchody, sprchy….