10. ročník závodu KARPATSKÝ PEDÁL je za dveřmi

Trasa

Po loňském úspěchu s prodloužením trasy a výjezdem na nejvyšší vrchol Bílých Karpat – Velkú Javořinu, v tomto budeme pokračovat. Znovu síce nastoupáte o nějakých 300 výškových metrů navíc, prolijete litry potu, ale při dobrém počasí, se budete moci kochat překrásnými výhledy. Opět pojedete v úseku nejvyššího pásma ochrany přírody. Od toho, co po nás zůstane, se taky bude odvíjet povolení na další roky. Proto Vás už teď prosím o to, abyste každý obal od tyčinky či gelu, slupky od banánu atd. přivezli na nejbližší občerstvovačku, nebo do cíle.

Prezentace

Prezentovat se můžete už v pátek 14. 7. 2017 od 17.00 do 21.00 v prostorách Obecního úřadu Javorník. V pátek se mají možnost zde prezentovat i děti na všechny závody (tzn. 100m, 2 km, 3 km). V sobotu pak prezentace na obecním úřadě pokračuje od 7.00 do 9.30 – zde se prezentují pouze závodníci na 25 a 60 km.

Děti, které budou závodit na svých tratích (100m, 2km a 3 km) se budou v sobotu prezentovat na hřišti TJ Javorník, na viditelně označeném místě od 8.00 do 9.30. Nezapomeňte, že dítě, které nebude odprezentováno do tohoto času, nebude zapsáno do startovní listiny a tudíž nebude moci závodit společně s ostatními. Všechny přihlášené děti (ať už přes internetový formulář, či při registraci v sobotu na hřišti) si musí vyzvednout startovní čísla – na místě registrace na hřišti TJ Javorník do 9:30.

Pokud budete u prezentace platit či doplácet startovné, mějte prosím přesnou částku (to platí i pro zahraniční účastníky při platbě v eurech).

Parkování

Na místech vyhrazených a označených pořadatelem. Pokud budete chtít parkovat na jiných místech v obci, vynechejte prosím chodníky, vjezdy do vrat a travnaté plochy, pamatujte i na místní obyvatele, kterých se závod netýká. 

Kategorie

V letošním závodu bude novinkou kategorie Rodinných týmů, kdy tímto krokem chceme podpořit cyklistiku a především soudržnost rodiny. Bližší informace jsou uvedeny v propozicích závodu.

Umývání kol

Protože krásné počasí setrvává a závod se nachází v oblasti s extrémním nedostatkem vody a srážek, i pro letošní rok rušíme možnost umývání kol.

Program

Co vás přes den čeká? Tak jako už je zvykem- pohodová atmosféra, skvělé pití v podobě Velického piva, dobré jídlo po celý den, ale i v nočních hodinách.

Ke KARPATSKÉMU PEDÁLU neodmyslitelně patří děti, pro které je i letos přichystán tradiční Dětský závod na hřišti, letos pouze pro děti do 4 let. Ti starší od 5 do 10 let mohou startovat na trati 2 a 3 km, kdy budou závodit jako už ti velcí závodníci a jejich časy budou měřené čipy. Opět všechny děti na těchto třech tratích, budou mít startovné zdarma, bude pro každého z nich přichystána drobná odměna, diplom, medaile.

Odpoledne bude probíhat v duchu vyhlašování těch nejlepších, mimo jiné opět vyhlásíme i nějakou netradiční cenu…, ale i rozdělování cen v tombole těm ostatním, co zkusili své štěstí. A hlavní výhrou bude opět kolo.

Ubytování

Možnost stanování v prostoru hřiště TJ Javorník, záchody, sprchy….