Důležité informace před závodem!

Trasa

V letošním roce jsme přistoupili k obměně trasy, čehož si již někteří z Vás při cvičném tréninku na závod i při bližším pohledu do mapy, všimli. Je to z důvodu, že na části lesní trati se bohužel připravuje výstavba asfaltové komunikace, kdy v současné chvíli jsou zde stroje, cesta je neprůjezdná. Přesto věříme, že i tato změna bude pro Vás „výživná“, tak jak jste již u nás zvyklí.

Opět platí, že povolení tratě na další rok se odvíjí od toho, v jakém stavu trať „předáme zpět“, co i do množství různých odpadků. Chtěli bychom Vás proto požádat, abyste každý obal od tyčinky či gelu, slupky od banánu atd. přivezli na nejbližší občerstvovačku, nebo do cíle.

 

Prezentace

Prezentovat se můžete už v pátek 12. 7. 2019 od 17.00 do 21.00 v prostorách Obecního úřadu Javorník. V sobotu pak prezentace na obecním úřadě pokračuje od 7.00 do 9.30 – zde se prezentují závodníci na 25 a 55 km.

Pokud budete u prezentace platit či doplácet startovné, mějte prosím přesnou částku (to platí i pro zahraniční účastníky při platbě v eurech).

Novinkou je, že prezentace dětského závodu bude po oba dva dny – tedy v pátek i v sobotu probíhat taktéž na obecním úřadě – tedy proběhne zde prezentace dětí na všechny závody (tzn. 100m, 2 km, 3 km). Chtěli bychom apelovat na rodiče a včasnou prezentaci svých dětí, vyzvedávání startovních čísel i čipů (na trati 2 a 3 km).

Nezapomeňte, že dítě, které nebude odprezentováno do tohoto času, nebude zapsáno do startovní listiny, a tudíž nebude moci závodit společně s ostatními.

 

Parkování

Na místech vyhrazených a označených pořadatelem. Pokud budete chtít parkovat na jiných místech v obci, vynechejte prosím chodníky, vjezdy do vrat a travnaté plochy, pamatujte i na místní obyvatele, kterých se závod netýká. Protože stále přibývá neukázněných řidičů, budou v letošním roce prohřešky pokutovány hlídkou policie ČR.

Parkování bude v jiných místech, než jste byli doposud zvyklí. K novému parkovišti – jedná se o soukromou louku, Vás navedou naši regulovčíci. Jen drobná informace, kterou doufáme, že většině z Vás není třeba připomínat, parkoviště slouží k parkování, nikoliv jako veřejné WC a prostory k vynášení odpadků.

Další větší odstavné parkoviště je k dispozici ve Velké nad Veličkou, při hlavní cestě.

 

Kategorie

Na Vaše přání jsme zrušili kategorii ZTP, kdy závodníci, kteří doposud v této kategorii jezdili, nyní se mohou registrovat do kategorie podle věku. Startovné po nich nebude vyžadováno. Opět platí, že takovýto závodník se při prezentaci prokáže průkazem ZTP.

 

Umývání kol

Protože krásné počasí setrvává a závod se nachází v oblasti s extrémním nedostatkem vody a srážek, i pro letošní rok rušíme možnost umývání kol.

 

Program

Opět Vás chceme nalákat nejenom na samotný závod, ale i na pohodovou atmosféru, skvělé pití v podobě Velického piva, dobré jídlo po celý den, ale i v nočních hodinách, kdy letos nebudou chybět v podobě hudebního vystoupení oblíbení Anciáši.

V letošním roce k nám také zavítaly „dámy s možností vyzkoušení si dobových kostýmů“. Čili něco pro Váš doprovod, manželky, přítelkyně i ty další, ratolesti, a zatímco vy si přivezete cenu, či výhru ze slosovatelných startovních čísel, Váš doprovod si přiveze mimo další zážitky i krásnou fotografii své osoby v dobovém kostýmu.

Ke KARPATSKÉMU PEDÁLU neodmyslitelně patří děti, pro které je i letos přichystán tradiční Dětský závod na hřišti, letos pouze pro děti do 4 let. Ti starší od 5 do 10 let mohou startovat na trati 2 a 3 km, kdy budou závodit jako už ti velcí závodníci a jejich časy budou měřené čipy. Opět všechny děti na těchto třech tratích, budou mít startovné zdarma, bude pro každého z nich přichystána drobná odměna, diplom, medaile.

Odpoledne bude probíhat v duchu vyhlašování těch nejlepších, rozdělování cen v tombole těm ostatním, co zkusili své štěstí.

A letos se v rámci slosování startovních čísel se máte na co těšit, mimo spoustu vedlejších cen, ty dvě první opravdu stojí za to.

 

Ubytování

Možnost stanování v prostoru hřiště TJ Javorník, záchody, sprchy….