O nás

slapatko_150

 

 

 

MANIAC PEDALS, z.s. je spolek sportovních nadšenců, které sdružuje milovníky cyklistiky, jak horské tak i silniční. Někteří z nás se věnují i historickým bicyklům.

Spolek vznikl tehdy ještě jako občanské sdružení na severní Moravě v okolí Moravského Berouna, kdy parta amatérských cyklistů vyrážela po různých závodech horských kol a měla potřebu se mezi ostatními cyklisty vymezit klubovou příslušností. Začalo přibývat členů, prozatím neformální organizace se rozšířila i na jižní Moravu do okolí Veselí nad Moravou. Vznik formální organizace registrované u Ministerstva vnitra je datován do roku 2007, kdy členové chtěli zaplnit regionální mezeru v pořádání cyklozávodů a jako oficiální pořadatel uspořádat svůj první MTB závod na profesionální úrovni.

V současné době má spolek členy z převážné většiny z jižní Moravy, ale také ze severní Moravy a i ze Slovenska.

Spolek, mimo pořádání závodu KARPATSKÝ PEDÁL, organizuje nejen pro své členy nejrůznější pravidelné cyklovyjížďky, vícedenní cykloakce v ČR a zahraničí, ale i výlety na běžkách, a nově i zdolávání ferrat a lezení na skalách a stěně. Kdyby jste nás chtěli najít, tak nejčastěji někde v lesích v Bílých Karpatech okolo Filipova údolí, Javoriny